Odnośniki
Przejdź do: www.zabiawola.pl
Treść strony
Zaproszenie na spotkanie Anonimowych Alkoholików
Na prośbę Wspólnoty Anonimowych Alkoholików publikujemy poniższe informacje przeznaczone dla osób Głuchych i słabosłyszących, poszukujących pomocy w zdrowieniu z uzależnienia od alkoholu.
NOWA FORMA DZIAŁANIA GOPS
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli uruchamia dyżury pracowników socjalnych poza godzinami pracy Ośrodka.
Od 10 marca 2021, w środy w godzinach 16.00-18.00 pracownicy socjalni będą do Państwa dyspozycji oferując: poradnictwo, informację, profesjonalne wsparcie. W celu ułatwienia kontaktu podajemy numer telefonu 46-857 82 88, 691 206 766.
Elżbieta Kwiatkowska – Dyrektor GOPS w Żabiej Woli
Kampania ZUS "Bezpiecznie, Zdrowo, Bezgotówkowo"
Bezpłatny rachunek w każdym banku
Jeśli nie masz konta w żadnym banku, możesz założyć bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy (PRP). Zrobisz to w banku, w oddziałach banków zagranicznych, instytucjach kredytowych i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, które prowadzą rachunki płatnicze dla konsumentów.
Projekt PFRON - Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”
POMOC RZECZOWA
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli prowadzi całoroczną zbiórkę rzeczy typu: odzież, buty, pościel, ręczniki, zabawki.
Są one na bieżąco przekazywane osobom potrzebującym.
Rzeczy czyste, niezniszczone można przynosić do tutejszego Ośrodka w godzinach urzędowania.
Ponadto pośredniczymy, po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym, w przekazywaniu osobom potrzebującym sprzętu RTV i AGD oraz elementów wyposażenia mieszkania.
DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOLE
„Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.
Pomoc w formie dożywiania dzieci w przedszkolu i szkole (do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej), przysługuje rodzinom, w których dochód netto w rodzinie nie przekracza kwoty 771,00 zł na osobę przy jednoczesnym wystąpieniu powodów udzielenia pomocy społecznej wymienionych w art. 7 ust. 2 – 15 ustawy o pomocy społecznej (m.in. bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba). Do udzielania pomocy w zakresie dożywiania mają zastosowanie odpowiednio przepisy ustawy o pomocy społecznej dotyczące udzielania świadczeń z pomocy społecznej.
PRACA SOCJALNA
Praca socjalna, o której mowa w art. 45 ustawy – czyli działalność zawodowa mająca na celu pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w środowisku społecznym poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi.
PRACA SOCJALNA PROWADZONA JEST:
- z osobami i rodzinami w celu rozwinięcia lub wzmocnienia ich aktywności i samodzielności życiowej,
- ze społecznością lokalną w celu zapewnienia współpracy i koordynacji działań instytucji i organizacji istotnych dla zaspokajania potrzeb członków społeczności.
- Praca socjalna świadczona jest osobom i rodzinom bez względu na posiadany dochód. W działalności tej wykorzystuje się właściwe jej metody i techniki, stosowane z poszanowaniem godności osoby i jej prawa do samostanowienia.
PRACOWNICY SOCJALNI W RAMACH TEJ FORMY POMOCY ZAJMUJĄ SIĘ, MIĘDZY INNYMI:
- poradnictwem, w tym także i prawnym, polegającym na pisaniu pism sądowych (pozew o alimenty, rozwód);
- kierowaniem do specjalistów, typu: psycholog, pedagog, psychiatra, terapeuta uzależnień, prawnik (wskazanie miejsca, ustalenie terminu wizyty);
- załatwianiem spraw urzędowych, w tym pomoc w wyrobieniu dowodu osobistego, numeru NIP;
- udzielaniem wsparcia psychicznego;
- współpracą z kuratorami rodzinnymi i karnymi;
- pomocą w uzyskaniu zatrudnienia;
- współpracą z placówkami oświatowymi i świetlicami środowiskowymi, poprzez kontakt z pedagogami, wychowawcami;
- prowadzeniem rozmów wychowawczych z dziećmi;
- przygotowywaniem wniosków w sprawie ustalenia stopnia niepełnosprawności i wysyłaniem dokumentacji do PCPR w Grodzisku Mazowieckim;
- kierowaniem do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego;
- kreowaniem kontaktów społecznych.
Kontakty do poszczególnych Pracowników Socjalnych można uzyskać przechodząc do Rejonizacja pracowników socjalnych
.
Metryka
- autor: Kierownik GOPS - Elżbieta Kwiatkowska, data: 2018-01-08